Pellety drzewne są produkowane bez użycia chemicznych środków utrwalających, wystarczy odpowiednia temperatura i ciśnienie.
Zgodnie z ich właściwościami termicznymi, pelety przebijają nawet węgiel (ciepło spalania pelletów wynosi 5 kW / h na 1 kg), a ich właściwości środowiskowe są poza konkurencją.
Ogromne znaczenie ma ekonomia pelletu.
Podczas spalania 1 tony peletu uwalniane jest tak dużo ciepła, jak podczas spalania:
1600 kg drewna, 475 m3 gazu, 500 litrów oleju napędowego, 685 litrów ciężkiego oleju opałowego.Podczas spalania peletu osiąga się wydajność do 94%. Powstały popiół może być użyty jako nawóz do gleby.
Podczas przechowywania pellety drzewne nie zapalają się samoczynnie, gdy temperatura wzrasta, nie uwalniają szkodliwych oparów. Pelet nie jest wybuchowy, w przeciwieństwie do gazu, oleju napędowego itp.
Pellety drzewne są bezwonne, w przeciwieństwie do paliw tradycyjnych (gaz, olej napędowy itp.). Pellety drzewne nie pochłaniają wilgoci z powietrza, więc ich wysoka wartość opałowa nie zmniejsza się z czasem.
Piece na Pellet drzewny są łatwe do zautomatyzowania ze względu na dobrą sypkość, co sprawia, że ​​są one wygodne w użyciu w sektorze prywatnym, pellety drzewne mogą być przechowywane w niewielkiej odległości od pomieszczeń mieszkalnych.
Ponieważ pellety drzewne są kompaktowe i mają dużą gęstość nasypową, zajmują mniej miejsca na transport i przechowywanie niż inne paliwa pochodzące z odpadów drewnianych.
Pellety drewniane są wygodne w transporcie na duże odległości i pozwalają na automatyzację kotłów. Podczas spalania pelletu w specjalnych kotłach nie trzeba codziennie usuwać popiołu i dodawać paliwa. A ciepło ze spalania pelletu drzewnego, jako pochodnych drewna, jest postrzegane jako przyjemniejsze niż ze spalania gazu lub oleju napędowego.

Parametry sprzedawanego przez nas pelletu:

Klasa A2

- średnica                                                mm            6

- wilgotność                                             %               ≤ 10

- zawartość popiołu                                 %               ≤ 0,8

- wytrzymałość mechaniczna                  %               ≥ 97,5

- gęstość                                             kg/m3        600 ≤ D ≤ 750

- wartość kaloryczna                          kWh/kg     ≥ 4,9 (17640kJ/kg)

- pakowanie worki 15 kg / 67 worków na palecie